Przy zarządzaniu projektami grupowymi oprócz doboru odpowiedniej grupy współpracowników najważniejszą role odgrywa czas i sposób komunikacji współpracowników. Płynny i szybki przepływ informacji daje nam możliwość szybkiego naprawiania odkrytych błędów lub udoskonalania gotowych już projektów. Dzięki łatwej i powszechnej dostępności zawsze aktualnych danych największy potencjał mają narzędzia Web 2.0.

Jak umieścić zdjęcia w sieci?W celu stworzenia jak najlepszego projektu bardzo przydatna może być funkcja jaką w Gmailu daje nam program Picassa, czyli szybki i proste umieszczanie zdjęć w sieci. Picassa to darmowe oprogramowanie stworzone przez firmę Google, które zarówno pomaga w zarządzaniu wszystkimi zdjęciami na Twoim komputerze, jak i zapewnia najprostszy sposób umieszczania zdjęć w sieci.

Na początek musimy zainstalować program Picassa w swoim komputerze. Można go ściągnąć bez żadnych opłat z tej strony.

Aby rozpocząć zamieszczanie zdjęć w sieci przy użyciu programu Picassa należy najpierw kliknąć na odnośnik zdjęcia, który znajduje się w lewym górnym roku naszego konta gmail, następnie zalogować się w usłudze Picassa Web Albums używając swojego loginu i hasła z gmaila! Kolejny krok to uruchomienie programu Picassa poprzez kliknięcie na niebieski przycisk (patrz zdjęcie powyżej). Po potwierdzeniu uruchomienia programu używanego folderu.
Jak zapewniają twórcy programu Picassa przesyłanie i udostępnianie zdjęć jest łatwe!
Krok 1.
Wybierz w programie Picasa zdjęcie lub zdjęcia, które chcesz przesłać.
Krok 2.
Kliknij przycisk Web Album(w polskiej wersji językowej to Album zdjęć), login i hasło wymagane to nadal te same dane co w gmailu, następnie nadaj albumowi nazwę i skonfiguruj ustawienia prywatności, czyli podaj opcjonalnie miejsce wykonania i widoczność albumu.
Krok 3.
Po zakończeniu przesyłania kliknij opcję Wyświetl w trybie online. Twój sieciowy album zostanie otworzony.

Klikając w ten link, możecie zobaczyć jak wygląda gotowe zdjęcie przekazany do Albumu sieciowego.